family spot - program - projekty

Family
Spot

Family Spot w Kolejowej 11, miejscu kultury w Zielonce

sygnet
Pomysł miejsc przyjaznych rodzinie - Family Spot, towarzyszył nam w Związku Dużych Rodzin od wielu lat. Cieszymy się, że możemy zająć się wprowadzeniem go w życie. W ramach realizacji działania zaplanowaliśmy uruchomienie 24 Family Spotów w całej Polsce. Dodatkowo każdy punkt będzie miał indywidualny program działań uwzględniający specyfikę lokalnej społeczności, ich potrzeby a także dostępną infrastrukturę. W założeniu, każdy Spot będzie funkcjonował we współpracy z lokalnym samorządem, którego minimalnym zaangażowaniem w projekt będzie nieodpłatne użyczenie niezbędnej infrastruktury związanej z prowadzeniem zajęć edukacyjnych i integracyjnych dla rodzin. Dlatego projekt ma charakter pilotażowy i służy diagnozowaniu potrzeb współczesnych rodzin.
Karol Grabiec
koordynator projektu

Jak będzie działał Family Spot? Akcja, edukacja – integracja!

W przestrzeni Family Spot odbywają się dwa rodzaje zajęć:

  1. Zajęcia edukacyjne, które podnoszą kompetencje rodzicielskie.
  2. Specjalistyczne warsztaty, dedykowane konkretnym grupom odbiorców.

Przede wszystkim warto podkreślić, że program działania każdego Family Spotu ma charakter indywidualny. Dlatego uwzględnia on możliwości współpracy z lokalnym samorządem i odpowiada na potrzeby lokalnego środowiska rodzin.

Podsumowując, w ramach tego porozumienia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus realizuje w Kolejowej 11 szereg wydarzeń edukacyjnych, które podnoszą kompetencje rodzicielskie i integrują rodziny z terenu naszej gminy.

sygnet

Kontakt

Patryk kuś

Koordynator

p.kus@zielonka.pl

sygnet

Jakub Kędzierski

Specjalista ds. promocji

j.kedzierski@zielonka.pl

sygnet

AGATA DOMŻAŁ

Graficzka

_

sygnet

Martyna Matuszak

Specjalistka ds. animacji i organizacji imprez

m.matuszak@zielonka.pl

GODZINY OTWARCIA: WT-PT 12:00-20:00
Follow us

Kolejowa 11

Skip to content