Festiwal Końca lata

festiwal końca lata

Festiwal Końca Lata w Zielonce to wyjątkowa okazja, aby pożegnać się z wakacjami i cieszyć się ostatnimi promieniami słońca. To także szansa, aby poznać lokalną kulturę, tradycje i smaki tej malowniczej miejscowości pod Warszawą. Świętuj razem z nami podczas koncertów, warsztatów, spektakli i masy innych atrakcji!

Festiwal odbędzie się w dniach 23-24 września w dwóch lokalizacjach: przy moście w Parku Dębinki i w Kolejowej 11. W programie znajdą się atrakcje dla całej rodziny: koncerty, warsztaty, gry i zabawy, pokazy, targi i wiele innych. Nie zabraknie też pysznego jedzenia i napojów z regionalnych produktów.

Nie przegap okazji, aby spędzić niezapomniany weekend w Zielonce i poczuć magię końca lata. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców i gości. Do zobaczenia na Festiwalu!

Koncerty

Pełny program

Warsztaty

Dla mediów

Sponsorzy i partnerzy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023
 
Dofinansowano w ramach dotacji celowej przez Miasto Zielonka
 
Sponsor: PGE Dystrybucja
 

program

15:00 - Dżesika Kalmary

16:00 - Sad Smiles

17:30 - Bluszcz

19:00 - Muzyka Końca Lata

20:30 - HURT

Ponadto: strefa gastronomiczna, strefa zabaw,  kiermasz książek 

11:00 - Teatr Czerwony Pegaz - "Kosmiczna buda jarmarczna"

11:30 - I blok warsztatowy

(Komunikacja z psem, drewniane magnesy, lalkarstwo, kiszonki, wiklinowe wianki)

12:00 - Panel ekspercki - "Polska wysycha - co możemy sami z tym zrobić?"

14:00 - Spektakl -"Bzionki" (w Parku Dębinki)

15:30 - II blok warsztatowy

(Bębny, gotowanie dzikich roślin, ceramika)

15:30 - Rozmowy o winie z Winnicą dla frajdy

 16:00 - Panel ekspercki -"Rola rzeki w rozwoju miasta."

18:30 - Teatr Czerwony Pegaz - "Kosmiczna buda jarmarczna"

19:00 - Orszak festiwalowy

19:20 - Koncert Tsigunz Fanfara Avantura (w Parku Dębinki)

20:30 - Fireshow (w Parku Dębinki)

Ponadto: strefa gastronomiczna, stoiska wystawców, strefa gier, kiermasz książek, wystawa prac AI, strefa zabaw

KONCERTY

hurt

Po dziesięciu latach od ostatniej płyty znany wszystkim wrocławski zespół HURT otwiera nowy rozdział, w którym wyraźnie nie jest już młodzieżą.
Autorzy pokoleniowego przeboju Załoga G przygotowali jak zwykle eklektyczny album, na którym nie zabrakło znanych i zdolnych gości.
 
Współtwórcami ósmego albumu zespołu zostali m.i.n. Igor Pudło (połowa kultowego duetu Skalpel), czy młoda soulowa wokalistka Martyna Baranowska. Najnowsza płyta HURTU to nie punkowy wygłup lat dziewięćdziesiątych, lecz na wskroś aktualny mariaż najlepszych alternatywno-popowych wzorców, zaprzęgnięty do opowiedzenia o tytułowym festiwalu bodźców, w którym przyszło nam uczestniczyć – czy chcemy czy nie – w trzeciej dekadzie XXI wieku. 
 
Zbliża się katastrofa i jest już bardzo blisko, poprzedza ją tornado rekinów, w którym szaleją nadzieja i zwątpienie, tworząc hipnotyzujący koktajl.
Czynione przez autora tekstów, Maćka Kurowickiego, obserwacje wywołują nie tylko ciepły uśmiech czy wzruszenie, co dobrze pamiętamy z poprzednich płyt, a raczej salwy czarnego śmiechu i chęć oddania się tańcom na tym Titanicu, po którym w popłochu się krzątamy. Wyraźnie dojrzały, bezczelnie wesoły nihilizm – tego jeszcze w polskim piosenkowym uniwersum nie było a – och, jakże było potrzebne! 

BLUSZCZ

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół śmiało czerpie z brzmień polskiej fali syntezatorowej lat. 80 z elementami post-punka.
Zadebiutowali albumem Junior w 2017 roku, a swój pierwszy koncert zagrali na OFF Festival. W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugie LP pt. W Naszych Domach, tym razem w całości w języku polskim. We wrześniu 2020 r. powrócili ze świetnie przyjętym krążkiem Kresz, łączącym współczesność z brzmieniem polskiej muzyki lat '80 i '90..
21 października, 2022 zespół powrócił z czwartym albumem zatytułowanym "Nowy Pop". Zespół obecnie promuje najnowszy album podczas jesiennej trasy koncertowej. 
 
Laureaci zeszłorocznej Wrocławskiej Nagrody Artystycznej w kategorii muzyka rozrywkowa. 

sad smilesTo jest ich czas! W tym roku zagrają na głównej scenie OFF Festivalu Artura Rojka, na Jarocin Festivalu oraz na Watermill w Niemczech!

To zespół złożony z czterech nastolatków, którzy kochają muzykę. Średnia wieku w kapeli to… 16 lat, a już piszą dojrzałe teksty, komponują muzykę i tworzą własne piosenki.

W Internecie można znaleźć ich pierwszą EP sprzed kilku lat ,,Sad Smiles EP” – sprawdź te nagrania, bo młodziaki naprawdę nie mają się czego wstydzić! Mają na koncie wygraną w World Talent Show, zagrali też wiele koncertów, między innymi przed Pawłem Domagałą, zespołem Raz Dwa Trzy czy grupą Happysad, supportowali też The Subways podczas ich polskiej trasy. W poprzednim roku Sad Smiles wystąpili na CieszFanów Festivalu (jako laureaci konkursu dla młodych kapel) oraz na Takt Festivalu (Serbia – jako headliner), jesienią zagrali na Great September, największym showcasie w Polsce. Tuż po występie na żywo otrzymali… propozycję kontraktu! Nie ma się co dziwić, to sceniczne zwierzęta! Koncerty to ich największa siła!

Ten rok też jest pełen dobrych wieści – Sad Smiles wystąpią m.in. na Jarocin Festivalu, OFFFestivalu oraz Watermill w Görlitz (Niemcy).

Ich ostatnie trzy single „Miasto Marzeń”, „Nie  mogę” i „Świat doskonały” emitowane były w kilkunastu stacjach radiowych z Czwórką, Radiem 357 (Piosenka Dnia) i Radiem Nowy Świat na czele.

Ciężko tym zdolnym nastolatkom przydzielić konkretne role w zespole, ponieważ każdy z nich gra na wielu instrumentach – pomiędzy piosenkami zamieniają się nimi lawirując z gracją między kablami i mikrofonami.
Nie można też zamknąć ich w jednym gatunku muzycznym. To przede wszystkim alternatywny rock, ale nie tylko… Jedno jest pewno – jest tu pasja i energia. Dużo energii!

Muzyka Końca Lata to zespół z naszywką "Made in Mińsk Mazowiecki". To zespół założony w roku 2002 pod wpływem deszczowej końcówki sierpnia i lektury książki Bohumila Hrabala „Zbyt głośna samotność”. Projekt początkowo jednoosobowy w roku 2004 rozrósł się do kwartetu, a dziś to już kwintet; w swojej twórczości grupa odwołuje się m.in. do lat 60., czyli czasów big bitu, surfu i garażowego rock’n’rolla, ale też slackerskich zespołów amerykańskich z lat 90.MKL jest indie rockowym kwintetem, który w swoim tygielku miesza różne gatunki, od bigbitu, surfu, po country i punk rocka. Całość utrzymana jest w duchu pogodnej melancholii. MKL to czułe, szczere piosenki o relacjach, samotności, zachwycie światem i przerabianiu trudnych emocji.
 
Zespół ma koncie pięć płyt. W 2021 roku ukazał się album „Prywatny Ciechocinek”, który przez fanów MKL został okrzyknięty najlepszą i najdojrzalszą propozycją w historii grupy. Podczas koncertu zespół zaprezentuje swoje hity, ale też utwory szykowane na dwie kolejne płyty.

Dżesika Kalmary, czyli duet Kaliny Małczyńskiej i Marcina Grabińskiego.
Wszystkim dobrze znane piosenki grają w wyjątkowych aranżacjach, przedstawiając zupełnie nowe oblicza utworów, które śpiewamy od lat. W starych hitach z poprzednich dekad, doszukują się emocji, których dotychczas nie kojarzyliśmy z tymi nagraniami. Elektryzujące rytmy z maszyny perkusyjnej mieszają się z przesterowanymi riffami na gitarze, a płynące linie basu współgrają z wokalem, który nie może się nikomu znudzić. Kalinę i Marcina łączy radość z grania muzyki i tą radością chcieliby nas zarazić.

Tsigunz Fanfara Avantura

Tsigunz Fanfara Avantura to niespotykana w Polsce formuła bałkańskiej orkiestry dętej, dzięki której muzycy realizują własną, oryginalną wizję muzyki.

„Ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy pol-muzowkich przydęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu, po prostu tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy!” – tak piszą o sobie artyści.

Zespół powstał przez przypadek w 2010 roku, a już rok później towarzyszył Kayah w repertuarze Gorana Bregovića. W 2012 roku grupa stanęła na podium najważniejszego w Polsce festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, zaś w 2013 roku muzycy wystąpili na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii. Dwa lata temu artyści wydali koncertową płytę „Tsigunz Live at Meskalina”. 12 września tego roku ukazał się ich debiutancki album studyjny „Turbo Balkan Groove” (Gusstaff Records).

W twórczości Tsigunz Fanfara Avantura można doszukać się wpływów muzyki bałkańskiej, tureckiej, bliskowschodniej czy indyjskiej, a także nawiązań do tradycji polskiej szkoły jazzu.

sPEKTAKLE

Spotkaliście kiedyś Bzionka?
Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami.
W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach i innych duszkach związanych z przyrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku.
Gdy uda Wam się je spotkać, zabiorą Was w podróż poprzez czas i przestrzeń, w której wspólnie z nimi - słowem, gestem i pieśnią przypomnicie sobie i odtworzycie słowiańskie legendy o powstaniu świata, roślin, drzew i ludzi. Spotkanie z Bzionkami ma formę interaktywnego spektaklu, podczas którego uczestników czekać będą zadania ruchowe, muzyczne oraz plastyczne. Spotkaniom towarzyszy muzyka na żywo grana na tradycyjnym, staropolskim instrumencie.
 
Czas: 60 min + 15 min warsztatów.
Obsada: Katarzyna Szyffer, Katarzyna Wróbel, Jakub Szymczyna, Jakub "Cukier" Podskarbi
Produkcja: Fundacja Inicjatyw Niebanalnych

Teatr przyjechał i rozstawia swoją budę! I to nie byle jaką – kosmiczną. Zaraz zacznie się przedstawienie! Tutaj śmiech, gonitwy i żarty, radość dla małych i dużych. Jednak niech nikogo nie zwiedzie niewielkie okno lalkowej sceny – nasz spektakl zdaje się całkiem serio pytać: czy naukowcy i ich maszyny ocalą świat? A może wręcz przeciwnie – to oni staną się przyczyną jego zniszczenia?
 
Kosmiczna Buda Jarmarczna to pomost między starym a nowym. Tradycyjna forma parawanowego teatru lalek zostanie wykorzystana do opowiedzenia kosmicznych historyjek inspirowanych pisarstwem Stanisława Lema - pisarza zapatrzonego w przyszłość i kosmos. Czy nowoczesne maszyny rozwiążą nasze problemy? Czy technologia może nas uratować? A może nasze wady są takie same niezależnie od czasu i przestrzeni?
 
Teatr Czerwony Pegaz zaprasza!
Reżyseria i opracowanie tekstu: zespół
Występują: Marynia Janus, Bartek Gajda
scenografia i lalki: Marynia Janus

FireheadsPokazy z ogniem w wykonaniu grupy The Fireheads, charakteryzują się oryginalnym stylem. Artyści pochodzą z różnych dziedzin scenicznych (teatr ruchu, taniec, performens aktorstwo) i dodają do swojego warsztatu płonące przedmioty, dzięki którym ruch zyskuje na widowiskowości. 

Występy są dynamiczne i wywołują emocje w widzu, które podsycane są również elementami sztuki cyrkowej (ekwilibrystyka, akrobatyka i żonglerka). 
 
Fot. Sebastian Góra

WARSZTATY

Warsztaty wiklinowe wianki to nie tylko nauka plecenia, ale także relaks i zabawa. Wiklina to naturalny i ekologiczny materiał, który ma wiele zalet. Jest lekka, wytrzymała, elastyczna i łatwa w obróbce. Plecenie z wikliny to sposób na rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych i koncentracji. Na tych warsztatach nauczysz się, jak z wikliny stworzyć piękne i oryginalne wianki, które będą ozdobą twojego domu lub idealnym prezentem dla bliskich. Zapraszamy cię do wspólnego plecenia, ozdabiania i podziwiania swoich dzieł.

Na tych warsztatach dowiesz się:

  • jak wybrać i przygotować wiklinę do plecenia
  • jakie są różne techniki i wzory plecenia wianków
  • jak ozdobić wianki kwiatami, liśćmi, owocami i innymi dodatkami
  • jak dbać o wianki i jak je wykorzystać w domu lub na prezent 

❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/warsztaty-wiklinowe-wianki-531924?evt=531924

👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł - Dzieci mogą brać udział w warsztatach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
 
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 12:00.

Warsztaty bębniarskie to doskonała okazja, aby odkryć w sobie muzykalność, poczuć energię i radość z grania oraz nawiązać nowe znajomości. Bębniarstwo jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych form wyrażania się przez dźwięk. Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w grze na bębnach, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, na tych warsztatach znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy cię do wspólnego tworzenia muzyki, która poruszy twoje serce i duszę.. Na tych warsztatach nauczysz się:

  • jak dobrać odpowiedni bęben do swojego stylu i nastroju
  • jak poprawnie trzymać pałeczki i uderzać w bęben
  • jak grać w zespole i tworzyć harmonijne brzmienia
  • jak improwizować i wyrażać siebie przez muzykę Warsztaty są prowadzone przez doświadczonych bębniarzy, którzy podzielą się z tobą swoją pasją i wiedzą.

Uczestnicy zajęć wezmą tez czynnie udział w orszaku festiwalowym akompaniując zespołowi Tsigunz Fanfara Avantura!

❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/warsztaty-bebniarskie-531922?evt=531922

👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
 
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 15:30
 
Kto za tym stoi?
Sylwia Lasok – wokalistka, kompozytorka, bębniarka i animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. Muzykoterapeutka - W 2017 roku ukończyła studia na kierunku muzykoterapia na UMCS w Lublinie. Skończyła także kurs muzukoterapii Nordoff-Robbins. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży specjalizując się w cyklicznych warsztatach bębniarskich dla najmłodszych. W 2017 roku była organizatorką i motorem napędowym akcji 700 bębnów na 700 lecie Lublina. Jest wokalistką wielokrotnie nagradzaną na wielu ogólnopolskich festiwalach w Polsce (m.in. drugie miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie). Obecnie jest wokalistką grupy Wadada - perkusyjnego zespołu z 22 - letnią historią, koncertującego w Polsce i za granicą. Współpracuje z teatrem dla Dzieci Sztuczka i Zespół Deficytu Natury, który tworzy autorskie utwory muzyczne nawiązujące do problemu braku kontaktu z naturą wśród dzieci i młodzieży.
Współpracowała z miedzynarodową grupą artystów podczas projektu „Śladami Singera” w 2016 roku, a także trzykrotnie podczas projektów „Lato w Teatrze” (2019, 2020 rok) „Lato w mieście”, Festiwal Bez Granic (2019,2020,2021), Worcation (Polska - Niemcy, 2021).
W pracy z dziećmi i młodzieżą stawia głownie na podejście spontaniczne i twórcze, podążanie za grupą, improwizację.
Współtworzy kobiece kręgi bębniarskie, gdzie w atmosferze radości i lekkości dzieli się muzyczną pasją z innymi kobietami, tworząc rytmy, teksty piosenek, melodie.

Stwórz własną mozaikę, zabierz ją do domu i powieś na ścianie!
Podczas warsztatów każdy uczestnik ułoży swój obraz z mozaiki i gotowe dzieło zabierze do domu. Warsztaty składają się z trzech części: projektowanie mozaiki, układanie z przyklejaniem i na końcu fugowanie.

Czas trwania: 2,5 h- 3,5 h (w zależności od szybkości pracy uczestnika): w tym układanie mozaiki, przyklejanie i fugowanie

Zapewniamy wszystkie potrzebne narzędzia (m.in. łamali do płytek, maszyny do cięcia płytek, pilniki do ceramiki, pęsety) oraz materiały (m.in. płytki ceramiczne, klej, podkładki w formacie A4 z zamocowanym haczykiem do powieszenia na ścianie, fuga).

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących i zaawansowanych, chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.

Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież i dzieci powyżej 10. roku życia.

⏰Start o godzinie 15:30 - 24 września w ogrodzie Kolejowej 11

❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/warsztaty-mozaiki-ceramiczny-obraz-531917?evt=531917

👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.

Warsztaty poprowadzi:
Paulina Garbiec - Zajmuje się mozaiką artystyczną. Wprowadza sztukę w przestrzeń miasta. Zrealizowała kilkadziesiąt mozaik powstałych partycypacyjnie w przestrzeni publicznej. Jest współzałożycielką Społecznej Pracowni Mozaiki.Prowadzi warsztaty z mozaiki artystycznej, sztuki w mieście i edukacji architektonicznej. Współpracowała między innymi z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, Muzeum Miejskim w Tychach, Katowice Street Art Festival.
Tropi mozaiki towarzyszące architekturze modernistycznej.

www.paulinagarbiec.pl

Podczas warsztatów komunikacji z psem skupimy się na niezwykle ważnym temacie, który odgrywa jedną z kluczowych ról w budowaniu więzi między psiakiem a opiekunem. Zrozumienie sygnałów wysyłanych przez naszego czworonoga umożliwi nawiązanie z nim dialogu, który pokaże psiakowi, że go rozumiemy, słuchamy, zwracamy uwagę na jego potrzeby, szanujemy je i na nie odpowiadamy. Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać wykładu teoretycznego przeplatanego prezentacją omawianych ćwiczeń oraz wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach w grupach.
 
 
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
Na zajęci można przybyć ze swoim czworonożnym przyjacielem!
 
Miejsce: Kolejowa 11
Kiedy: 24 września godzina 12:00
 
Zakres tematów poruszanych podczas warsztatów będzie obejmował:
- Mowa ciała psa - na co zwracać uwagę?
- Jakie są różnice między psią a ludzką komunikacją?
- Sygnały uspokajające i sygnały grożące - jak na nie reagować?
- Sygnały stresu
- Jak wygląda zabawa, a co nią nie jest?
- Zachowania demonstracyjne
 
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?
Udział w wydarzeniu to świetna okazja nie tylko do pogłębienia wiedzy z zakresu odpowiedzialnej opieki nad psem w zgodzie z najnowszymi badaniami i w trosce o dobrostan zwierząt, ale też szansa na poznanie osób związanych z tematami kynologicznymi, zadanie im nurtujących pytań, zawarcie nowych psich znajomości, okazja do zaangażowania się w Psiebojowe działania ratujące psiaki i fantastyczna zabawa podczas wspaniale spędzonego czasu.
 
Prowadzenie:

Fundacja Psiebojowi to inicjatywa, w ramach której walczymy z bezdomnością psów oraz obejmujemy opieką psiaki, które są ofiarami znęcania się. Wyciągamy je z nieakceptowalnych warunków, a następnie znajdujemy im domy tymczasowe, w których mają szansę otrzymać pomoc weterynaryjną, behawioralną, oraz przede wszystkim ciepło domowego ogniska. Równocześnie angażujemy całą społeczność, aby znaleźć im najcudowniejsze rodziny, do których zostaną przyjęte już na zawsze. 

Naszym kolejnym obszarem aktywności są działania edukacyjne. Mają one za zadanie przybliżyć zagadnienia związane z dobrostanem psów, odpowiedniej opieki nad nimi oraz psiej komunikacji. Robimy to za pomocą filmów, podcastów, innych publikacji edukacyjnych oraz warsztatów i eventów. 

Wierzymy, że każde zwierzę zasługuje na szacunek i miłość, dlatego dokładamy wszelkich starań by polskim psiakom żyło się lepiej!

Warsztaty gotowania z dzikich roślin to niepowtarzalna okazja, aby odkryć nowe smaki i aromaty, które kryją się w otaczającej nas przyrodzie. Dzikie rośliny są nie tylko pyszne, ale także zdrowe i bogate w witaminy, minerały i antyoksydanty. Na tych warsztatach nauczysz się, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zbierać dzikie rośliny, jak je przerobić i wykorzystać w kuchni, oraz jak stworzyć z nich oryginalne i smaczne dania. Zapraszamy cię do wspólnego gotowania, degustacji i poznawania sekretów dzikiej kuchni. Na tych warsztatach nauczysz się:

  • jak rozpoznać i zbierać dzikie rośliny jadalne
  • jak przygotować i przechowywać dzikie rośliny
  • jak wykorzystać dzikie rośliny w kuchni i stworzyć pyszne dania
  • jakie są właściwości zdrowotne i lecznicze dzikich roślin

❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/warsztaty-gotowania-z-dzikich-roslin-531923?evt=531923

👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
 
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 15:30
 

Kto za tym stoi?

Jestem zawodowym kucharzem, miłośnikiem przyrody i fotografem;) Te wszystkie drogi zbiegają się właśnie w tym miejscu, na moim blogu. Prezentuje Wam autorskie przepisy z wykorzystaniem dzikich roślin jadalnych okraszone moimi zdjęciami;)
To co staram się pokazywać w kuchni to przede wszystkim polskie, regionalne produkty i sezonowość oraz gotowanie w zgodzie z naturą.
Uważam, że nasza kuchnia i składniki są najpiękniejsze na świecie i to właśnie pokazuje na swoim blogu;). Lubie eksperymenty w kuchni ale często też wracam do klasyki. Zapraszam Was do śledzenia tego bloga i aktywnego w nim udziału.

Maksymilian Przybylski

Zapraszamy do udziału w rodzinnych warsztatach lalkarskich podczas Festiwalu Końca Lata w Zielonce 24 lipca o godzinie 12:00.
 
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
 
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 12:00
 
Co to?
Jak zaanimować przedmiot? Dowiemy się tego na warsztatach Pracowni Artystycznej Artura Endlera! Pobudzimy wyobraźnię, naszą kreatywność i stworzymy lalki inspirowane Mapetami! Kiedy słyszymy słowo „lalka” zazwyczaj wyobrażamy sobie idealną plastikową postać. Lalkarstwo artystyczne jest czymś zupełnie innym, artyści tworzący magiczny świat lalkarstwa potrafią uchwycić w swoim dziele cały wachlarz emocji, cech, aż trudno oprzeć się wrażeniu, że te lalki otrzymują od artysty konkretną osobowość. Na naszym spotkaniu stworzymy lalkę, dowiemy się co zrobić, aby nadać jej realistyczny wygląd, porozmawiamy o wyjątkowości tej dziedziny sztuki.
 
Dla kogo?
Rodzice z dziećmi
 
Kto za tym stoi?
Artur Endler – niezależny artysta, pracował w Teatrze Lalka jako konstruktor-modelator. Posługuje się kilkoma środkami wyrazu, między innymi takimi technikami jak malarstwo olejne, ceramika, grafika warsztatowa, akwarela, rzeźba, metaloplastyka i szeroko pojęte lalkarstwo.

Zapraszamy do udziału w warsztatach tworzenia pięknych drewnianych magnesów, które idealnie przyozdobią każde wnętrze. Zajęcia poprowadzi Gosia Jakubowska lokalna rzemieślniczka i artystka. Na tych warsztatach nauczysz się:

  • jak przygotować drewniane podkładki do malowania
  • jak wybrać odpowiednie farby i pędzle
  • jak nanieść motyw rzeki na drewno za pomocą szablonu lub własnej kreatywności
  • jak zabezpieczyć gotowe magnesy lakierem i nakleić magnes

    Warsztaty są przeznaczone dla osób początkujących i zaawansowanych, które chcą spróbować swoich sił w rękodziele. Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia ani specjalnego sprzętu, wszystkie materiały są zapewnione przez prowadzącą.

⏰Start o godzinie 12:00 - 24 września w ogrodzie Kolejowej 11

❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/drewniane-magnesy-z-motywem-rzeki-z-pracownia-handmade-gosia-jakubowska-531918?evt=531918

👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo

Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.

Kisz mi! Warsztaty jesiennych kiszonek z Pracownią Jajko to propozycja dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się domowej fermentacji warzyw. Na tych warsztatach dowiesz się:

  • jakie warzywa nadają się do kiszenia i jak je przygotować
  • jakie są korzyści zdrowotne i smakowe kiszonek
  • jak wybrać odpowiednie naczynia i przyprawy do kiszenia
  • jak dbać o kiszonki i jak je przechowywać
  • jak wykorzystać kiszonki w kuchni i jak tworzyć własne kompozycje smakowe

    Warsztaty są prowadzone przez Pracownię Jajko, która zajmuje się promowaniem zdrowego i ekologicznego stylu życia. Na warsztatach otrzymasz własny zestaw do kiszenia, który zawiera słoik, warzywa, przyprawy i przepisy.
Kiedy? Podczas Festiwalu Końca Lata w Zielonce 24 lipca o godzinie 12:00.
 
 
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
 
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 12:00

Wystawcy

Na Festiwal końca lata w Zielonce będzie można spotkać wielu ciekawych wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty i usługi. Drugiego dnia festiwalu będziecie mogli zajrzeć do:

👉 Grupa „Muminki” z Ośrodek Pomocy Społecznej pod hasłem „Muminki są wśród nas” poprowadzi warsztaty integracyjne, na których będziemy wykonywać kolorowe gniotki antystresowe z fantazyjnymi fryzurami. Pokażemy także nasze prace, które będzie można kupić. Jeśli lubisz Muminki i chcesz się z nimi pobawić, nie możesz tego przegapić!

 

👉 Chmurka to miejsce, gdzie znajdziesz rzemieślnicze lody tworzone z naturalnych składników. Spróbuj pysznych smaków, takich jak wanilia z malinami, czekolada z orzechami czy mango z marakują. Lodziarnia Chmurka sprawi, że poczujesz się jak w chmurkach!

👉 Browar Green Head to browar rzemieślniczy z Działdowa, który produkuje kosmiczne piwa nowofalowe. Każde piwo jest 100% własnoręcznej pracy i oparte na autorskich recepturach. Browar Green Head oferuje takie piwa jak Galaxy IPA, Meteor Stout czy Comet Pale Ale. Jeśli szukasz niebanalnych piw, Browar Green Head jest dla ciebie!

 

👉 Dzień Marzeń – zorganizuje kącik zabaw w którym najmłodsi będą mieli okazję m.in.:
– wziąć udział w zabawach muzyczno- ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej
– rozwinąć swoje talenty plastyczne
– wykonać robiący wrażenie brokatowy tatuaż
– być uczestnikiem rozwijających warsztatów: robienia ogromnych baniek mydlanych modelowania balonów
eko-recyklingowych (np. łapacze snów, meduzy, eko biżuteria)
„zrób to sam” (np. roboty)
– poszaleć w naszej strefie mini disco
– integrować się z rówieśnikami za pomocą różnych gier zespołowych
– słomki konstrukcyjne XXL
Dodatkowo zapewnimy moc atrakcji w postaci konkursów i gier a nagrodami.

👉 Siódme Niebo Zielonka to super cukiernia, która serwuje najlepsze ciacho w mieście. W Siódmym Niebie znajdziesz pyszne ciasta, ciasteczka, muffiny i inne słodkości, które są wypiekane na miejscu. Znajdzie się również coś na większy głód. Siódme Niebo to raj dla łasuchów!

 

👉 Literówka – literatura dla dzieci to małe rodzinne wydawnictwo, które publikuje książki dla młodego czytelnika. Wydawnictwo Literówka otrzymało Nagrodę Główną od Komitetu Ochrony Praw Dziecka za audiobook „Proszę słonia” L. J. Kerna, w wykonaniu Anny Seniuk. Na festiwalu Wydawnictwo Literówka zaprezentuje swoje kolejne tytuły, które są publikowane z dbałością o jakość i zaspokajają czytelnicze potrzeby na lata. Jeśli szukasz ciekawych książek dla dzieci, Wydawnictwo Literówka jest dla ciebie!

👉 Związek Dużych Rodzin 3 Plus to stowarzyszenie, które broni interesów społecznych i ekonomicznych dużych rodzin. Związek Dużych Rodzin wpływa na kształt polskiej polityki rodzinnej, formułuje opinie na temat ustaw i rozporządzeń, uczestniczy w debatach na tematy związane z polityką rodzinną. Związek Dużych Rodzin walczy ze stereotypem rodziny wielodzietnej pojmowanej jako patologia i promuje pozytywny wybór życia pełnego trudów, ale przede wszystkim pełnego radości i szczęścia. Na festiwalu Związek Dużych Rodzin zapewni wiele informacji i porad dla rodzin wielodzietnych.

 

👉 DZIKI KAROL to miejsce, gdzie znajdziesz jedzenie, kuchnię i smaki z całego świata. Dziki Karol jest małym producentem żywności, który oferuje sosy, dżemy, pesto, potrawki, zupy, mięso i kombuchę. Wszystkie produkty są tworzone z naturalnych składników i z pasją do gotowania. Jeśli szukasz niepowtarzalnych smaków i aromatów, Dziki Karol jest dla ciebie!

👉 Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce to miejsce, gdzie znajdziesz bogaty zbiór książek i audiobooków. Na festiwalu Miejska Biblioteka w Zielonce zaprezentuje swoją ofertę i zaprosi do skorzystania z jej usług. Jeśli lubisz czytać i uczyć się, Miejska Biblioteka w Zielonce jest dla ciebie!

Zapraszamy wszystkich na ten wyjątkowy event, który będzie pełen muzyki, kultury i smaku! Nie możesz tego przegapić!

 

DLA Mediów

Potrzebujesz materiałów promocyjnych lub informacji o naszym wydarzeniu? A może chcesz się do nas przyłączyć i mieć swoje stoisko podczas festiwalu? Napisz na adres: kolejowa11@zielonka.pl!

sygnet

Kontakt

Patryk kuś

Koordynator

p.kus@zielonka.pl

sygnet

Jakub Kędzierski

Specjalista ds. promocji

j.kedzierski@zielonka.pl

sygnet

Martyna Matuszak

Specjalista ds. animacji i organizacji imprez

m.matuszak@zielonka.pl

sygnet

AGATA DOMŻAŁ

Grafik

_

sygnet

PIOTR
Sałański

Pomoc techniczna

_

RODO

Follow us

Kolejowa 11

Skip to content