Warsztaty wiklinowe wianki to nie tylko nauka plecenia, ale także relaks i zabawa. Wiklina to naturalny i ekologiczny materiał, który ma wiele zalet. Jest lekka, wytrzymała, elastyczna i łatwa w obróbce. Plecenie z wikliny to sposób na rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych i koncentracji. Na tych warsztatach nauczysz się, jak z wikliny stworzyć piękne i oryginalne wianki, które będą ozdobą twojego domu lub idealnym prezentem dla bliskich. Zapraszamy cię do wspólnego plecenia, ozdabiania i podziwiania swoich dzieł.
Na tych warsztatach dowiesz się:
- jak wybrać i przygotować wiklinę do plecenia
- jakie są różne techniki i wzory plecenia wianków
- jak ozdobić wianki kwiatami, liśćmi, owocami i innymi dodatkami
- jak dbać o wianki i jak je wykorzystać w domu lub na prezent
❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/warsztaty-wiklinowe-wianki-531924?evt=531924
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł - Dzieci mogą brać udział w warsztatach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 12:00.
Warsztaty bębniarskie to doskonała okazja, aby odkryć w sobie muzykalność, poczuć energię i radość z grania oraz nawiązać nowe znajomości. Bębniarstwo jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych form wyrażania się przez dźwięk. Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w grze na bębnach, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, na tych warsztatach znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy cię do wspólnego tworzenia muzyki, która poruszy twoje serce i duszę.. Na tych warsztatach nauczysz się:
- jak dobrać odpowiedni bęben do swojego stylu i nastroju
- jak poprawnie trzymać pałeczki i uderzać w bęben
- jak grać w zespole i tworzyć harmonijne brzmienia
- jak improwizować i wyrażać siebie przez muzykę Warsztaty są prowadzone przez doświadczonych bębniarzy, którzy podzielą się z tobą swoją pasją i wiedzą.
Uczestnicy zajęć wezmą tez czynnie udział w orszaku festiwalowym akompaniując zespołowi Tsigunz Fanfara Avantura!
❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/warsztaty-bebniarskie-531922?evt=531922
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 15:30
Kto za tym stoi?
Sylwia Lasok – wokalistka, kompozytorka, bębniarka i animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. Muzykoterapeutka - W 2017 roku ukończyła studia na kierunku muzykoterapia na UMCS w Lublinie. Skończyła także kurs muzukoterapii Nordoff-Robbins. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży specjalizując się w cyklicznych warsztatach bębniarskich dla najmłodszych. W 2017 roku była organizatorką i motorem napędowym akcji 700 bębnów na 700 lecie Lublina. Jest wokalistką wielokrotnie nagradzaną na wielu ogólnopolskich festiwalach w Polsce (m.in. drugie miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie). Obecnie jest wokalistką grupy Wadada - perkusyjnego zespołu z 22 - letnią historią, koncertującego w Polsce i za granicą. Współpracuje z teatrem dla Dzieci Sztuczka i Zespół Deficytu Natury, który tworzy autorskie utwory muzyczne nawiązujące do problemu braku kontaktu z naturą wśród dzieci i młodzieży.
Współpracowała z miedzynarodową grupą artystów podczas projektu „Śladami Singera” w 2016 roku, a także trzykrotnie podczas projektów „Lato w Teatrze” (2019, 2020 rok) „Lato w mieście”, Festiwal Bez Granic (2019,2020,2021), Worcation (Polska - Niemcy, 2021).
W pracy z dziećmi i młodzieżą stawia głownie na podejście spontaniczne i twórcze, podążanie za grupą, improwizację.
Współtworzy kobiece kręgi bębniarskie, gdzie w atmosferze radości i lekkości dzieli się muzyczną pasją z innymi kobietami, tworząc rytmy, teksty piosenek, melodie.
Stwórz własną mozaikę, zabierz ją do domu i powieś na ścianie!
Podczas warsztatów każdy uczestnik ułoży swój obraz z mozaiki i gotowe dzieło zabierze do domu. Warsztaty składają się z trzech części: projektowanie mozaiki, układanie z przyklejaniem i na końcu fugowanie.
Czas trwania: 2,5 h- 3,5 h (w zależności od szybkości pracy uczestnika): w tym układanie mozaiki, przyklejanie i fugowanie
Zapewniamy wszystkie potrzebne narzędzia (m.in. łamali do płytek, maszyny do cięcia płytek, pilniki do ceramiki, pęsety) oraz materiały (m.in. płytki ceramiczne, klej, podkładki w formacie A4 z zamocowanym haczykiem do powieszenia na ścianie, fuga).
Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących i zaawansowanych, chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.
Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież i dzieci powyżej 10. roku życia.
⏰Start o godzinie 15:30 - 24 września w ogrodzie Kolejowej 11
❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/warsztaty-mozaiki-ceramiczny-obraz-531917?evt=531917
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
Warsztaty poprowadzi:
Paulina Garbiec - Zajmuje się mozaiką artystyczną. Wprowadza sztukę w przestrzeń miasta. Zrealizowała kilkadziesiąt mozaik powstałych partycypacyjnie w przestrzeni publicznej. Jest współzałożycielką Społecznej Pracowni Mozaiki.Prowadzi warsztaty z mozaiki artystycznej, sztuki w mieście i edukacji architektonicznej. Współpracowała między innymi z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, Muzeum Miejskim w Tychach, Katowice Street Art Festival.
Tropi mozaiki towarzyszące architekturze modernistycznej.
www.paulinagarbiec.pl

Podczas warsztatów komunikacji z psem skupimy się na niezwykle ważnym temacie, który odgrywa jedną z kluczowych ról w budowaniu więzi między psiakiem a opiekunem. Zrozumienie sygnałów wysyłanych przez naszego czworonoga umożliwi nawiązanie z nim dialogu, który pokaże psiakowi, że go rozumiemy, słuchamy, zwracamy uwagę na jego potrzeby, szanujemy je i na nie odpowiadamy. Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać wykładu teoretycznego przeplatanego prezentacją omawianych ćwiczeń oraz wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach w grupach.
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
Na zajęci można przybyć ze swoim czworonożnym przyjacielem!
Miejsce: Kolejowa 11
Kiedy: 24 września godzina 12:00
Zakres tematów poruszanych podczas warsztatów będzie obejmował:
- Mowa ciała psa - na co zwracać uwagę?
- Jakie są różnice między psią a ludzką komunikacją?
- Sygnały uspokajające i sygnały grożące - jak na nie reagować?
- Sygnały stresu
- Jak wygląda zabawa, a co nią nie jest?
- Zachowania demonstracyjne
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?
Udział w wydarzeniu to świetna okazja nie tylko do pogłębienia wiedzy z zakresu odpowiedzialnej opieki nad psem w zgodzie z najnowszymi badaniami i w trosce o dobrostan zwierząt, ale też szansa na poznanie osób związanych z tematami kynologicznymi, zadanie im nurtujących pytań, zawarcie nowych psich znajomości, okazja do zaangażowania się w Psiebojowe działania ratujące psiaki i fantastyczna zabawa podczas wspaniale spędzonego czasu.
Prowadzenie:
Fundacja Psiebojowi to inicjatywa, w ramach której walczymy z bezdomnością psów oraz obejmujemy opieką psiaki, które są ofiarami znęcania się. Wyciągamy je z nieakceptowalnych warunków, a następnie znajdujemy im domy tymczasowe, w których mają szansę otrzymać pomoc weterynaryjną, behawioralną, oraz przede wszystkim ciepło domowego ogniska. Równocześnie angażujemy całą społeczność, aby znaleźć im najcudowniejsze rodziny, do których zostaną przyjęte już na zawsze.
Naszym kolejnym obszarem aktywności są działania edukacyjne. Mają one za zadanie przybliżyć zagadnienia związane z dobrostanem psów, odpowiedniej opieki nad nimi oraz psiej komunikacji. Robimy to za pomocą filmów, podcastów, innych publikacji edukacyjnych oraz warsztatów i eventów.
Wierzymy, że każde zwierzę zasługuje na szacunek i miłość, dlatego dokładamy wszelkich starań by polskim psiakom żyło się lepiej!
Warsztaty gotowania z dzikich roślin to niepowtarzalna okazja, aby odkryć nowe smaki i aromaty, które kryją się w otaczającej nas przyrodzie. Dzikie rośliny są nie tylko pyszne, ale także zdrowe i bogate w witaminy, minerały i antyoksydanty. Na tych warsztatach nauczysz się, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zbierać dzikie rośliny, jak je przerobić i wykorzystać w kuchni, oraz jak stworzyć z nich oryginalne i smaczne dania. Zapraszamy cię do wspólnego gotowania, degustacji i poznawania sekretów dzikiej kuchni. Na tych warsztatach nauczysz się:
- jak rozpoznać i zbierać dzikie rośliny jadalne
- jak przygotować i przechowywać dzikie rośliny
- jak wykorzystać dzikie rośliny w kuchni i stworzyć pyszne dania
- jakie są właściwości zdrowotne i lecznicze dzikich roślin
❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/warsztaty-gotowania-z-dzikich-roslin-531923?evt=531923
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 15:30
Kto za tym stoi?
Jestem zawodowym kucharzem, miłośnikiem przyrody i fotografem;) Te wszystkie drogi zbiegają się właśnie w tym miejscu, na moim blogu. Prezentuje Wam autorskie przepisy z wykorzystaniem dzikich roślin jadalnych okraszone moimi zdjęciami;)
To co staram się pokazywać w kuchni to przede wszystkim polskie, regionalne produkty i sezonowość oraz gotowanie w zgodzie z naturą.
Uważam, że nasza kuchnia i składniki są najpiękniejsze na świecie i to właśnie pokazuje na swoim blogu;). Lubie eksperymenty w kuchni ale często też wracam do klasyki. Zapraszam Was do śledzenia tego bloga i aktywnego w nim udziału.
Maksymilian Przybylski

Zapraszamy do udziału w rodzinnych warsztatach lalkarskich podczas Festiwalu Końca Lata w Zielonce 24 lipca o godzinie 12:00.
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 12:00
Co to?
Jak zaanimować przedmiot? Dowiemy się tego na warsztatach Pracowni Artystycznej Artura Endlera! Pobudzimy wyobraźnię, naszą kreatywność i stworzymy lalki inspirowane Mapetami! Kiedy słyszymy słowo „lalka” zazwyczaj wyobrażamy sobie idealną plastikową postać. Lalkarstwo artystyczne jest czymś zupełnie innym, artyści tworzący magiczny świat lalkarstwa potrafią uchwycić w swoim dziele cały wachlarz emocji, cech, aż trudno oprzeć się wrażeniu, że te lalki otrzymują od artysty konkretną osobowość. Na naszym spotkaniu stworzymy lalkę, dowiemy się co zrobić, aby nadać jej realistyczny wygląd, porozmawiamy o wyjątkowości tej dziedziny sztuki.
Dla kogo?
Rodzice z dziećmi
Kto za tym stoi?
Artur Endler – niezależny artysta, pracował w Teatrze Lalka jako konstruktor-modelator. Posługuje się kilkoma środkami wyrazu, między innymi takimi technikami jak malarstwo olejne, ceramika, grafika warsztatowa, akwarela, rzeźba, metaloplastyka i szeroko pojęte lalkarstwo.
Zapraszamy do udziału w warsztatach tworzenia pięknych drewnianych magnesów, które idealnie przyozdobią każde wnętrze. Zajęcia poprowadzi Gosia Jakubowska lokalna rzemieślniczka i artystka. Na tych warsztatach nauczysz się:
- jak przygotować drewniane podkładki do malowania
- jak wybrać odpowiednie farby i pędzle
- jak nanieść motyw rzeki na drewno za pomocą szablonu lub własnej kreatywności
- jak zabezpieczyć gotowe magnesy lakierem i nakleić magnes
Warsztaty są przeznaczone dla osób początkujących i zaawansowanych, które chcą spróbować swoich sił w rękodziele. Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia ani specjalnego sprzętu, wszystkie materiały są zapewnione przez prowadzącą.
⏰Start o godzinie 12:00 - 24 września w ogrodzie Kolejowej 11
❗️Bilety: https://ekobilet.pl/e/drewniane-magnesy-z-motywem-rzeki-z-pracownia-handmade-gosia-jakubowska-531918?evt=531918
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
Kisz mi! Warsztaty jesiennych kiszonek z Pracownią Jajko to propozycja dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się domowej fermentacji warzyw. Na tych warsztatach dowiesz się:
- jakie warzywa nadają się do kiszenia i jak je przygotować
- jakie są korzyści zdrowotne i smakowe kiszonek
- jak wybrać odpowiednie naczynia i przyprawy do kiszenia
- jak dbać o kiszonki i jak je przechowywać
- jak wykorzystać kiszonki w kuchni i jak tworzyć własne kompozycje smakowe
Warsztaty są prowadzone przez Pracownię Jajko, która zajmuje się promowaniem zdrowego i ekologicznego stylu życia. Na warsztatach otrzymasz własny zestaw do kiszenia, który zawiera słoik, warzywa, przyprawy i przepisy.
Kiedy? Podczas Festiwalu Końca Lata w Zielonce 24 lipca o godzinie 12:00.
👉Bilet normalny - 10zł
👉Bilet ulgowy (do 18 roku życia) - 5zł
👉Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo
Opłata pokrywa zakup materiałów na warsztaty.
Miejsce: ogród Kolejowej 11
Kiedy: 24 września godzina 12:00