warsztaty ze słowa

Warsztaty ze słowa

„Warsztaty ze słowa” poświęcone są głosowej interpretacji poezji, czyli jej mówieniu na głos. Mówieniu odważnym i pełnym emocji. Tak, żeby być słyszanym, zrozumiałym i chętnie słuchanym. Oprócz ćwiczeń z zakresu techniki i wyrazistości mowy, będziemy pracować nad interpretacją krótkich fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz wierszy Wisławy Szymborskiej. Jeśli macie Państwo swoje ulubione – zabierzcie ze sobą.

 
👉 Jesteśmy już po pierwszych zajęciach, jednak wciąż można dołączyć do grupy 😉
 
Mateusz Nowak – recytator w latach 1997-2013, instruktor żywego słowa od 2007. Laureat kilkudziesięciu indywidualnych nagród recytatorskich i siedmiu nagród instruktorskich. Jego podopieczne i podopieczni są laureatami około 150 nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach recytatorskich. Recytacja zbudowała i jego życie. Nie wyobraża sobie życia bez niej. Trzyma się słowa „jak okrętowej liny w czasie burzy”. Pozostaje wdzięczny swoim najsurowszym i najbardziej krytycznym widzom oraz fachowcom, których miał zaszczyt spotkać na swojej drodze, często nie potrafiąc tego docenić jak trzeba w danym momencie. Im wszystkim dedukuje swoją pracę w słowie i ze słowem. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi i Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Stypendysta oraz laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

Zadanie realizowane ze środków pochodzących z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 w ramach programu 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

Prowadzący: Mateusz Nowak

Zajęcia: 

Zawsze w trzeci czwartek miesiąca o 18:00

Udział bezpłatny

Kontakt

Patryk kuś

Koordynator

p.kus@zielonka.pl

Jakub Kędzierski

Specjalista ds. promocji

j.kedzierski@zielonka.pl

Martyna Matuszak

Specjalista ds. animacji i organizacji imprez

m.matuszak@zielonka.pl

AGATA DOMŻAŁ

Grafik

_

PIOTR
Sałański

Pomoc techniczna

_

RODO

Follow us

Kolejowa 11

Skip to content